Twój-sms.pl

Gadżetownia

Aktulaności

Nowoczesne komórki dla masochistów?

Jak podaje Mformation, 61% ankietowanych posiadaczy telefonów komórkowych w USA i Anglii przyznaje, że konfiguracja nowej komórki jest tak samo wyzywająca, jak przeniesienie konta bankowego.

Co więcej, aż 85% ankietowanych jest sfrustrowana trudnością w skonfigurowaniu swojej komórki do podstawowych czynności.

Mathew Bancroft, rzecznik Mformation twierdzi, że użytkownicy są wściekli wizją dzwonienia po biurach obsługi klienta lub poszukiwaniu pomocy w Internecie. "Komórki mają niezliczone możliwości, paradoks polega na tym, że wiele osób nie korzysta z tych możliwości, bo jest ich za dużo", dodaje.

Przyczyną może być fakt, że złe doświadczenia ze skomplikowanym oprogramowaniem odstrasza ludzi od poznawania możliwości swojego telefonu. Jeżeli aparat komórkowy nie zadziała za pierwszym, lub drugim razem, prawdopodobnie nie będzie trzeciej próby.

61% ankietowanych przyznaje, że przestało korzystać z programów, których nie mogą wykorzystać zaraz po uruchomieniu. Statystycznie odpowiednia konfiguracja telefonu powinna zająć ok. 15 minut, lecz zdarza się (i to nierzadko), że czynność ta zajmuje godzinę lub więcej. Wyznaczenie standardów wydaje się nieuniknioną drogą rozwoju przemysłu telefonicznego.

Przykładem dla innych może być Apple ze swoim iPhone, Geoff Blaber, dyrektor urządzeń, oprogramowania i platform w CSS Insight twierdzi, że ikony dla wszystkich usług na pulpicie są lepszym pomysłem, niż upychanie ich w pod menu. 

Niektórzy operatorzy starają się jednak, by komórki były skonfigurowane w momencie zakupu, aby zaoszczędzić swoim klientom zachodu (i pewnie nerwów). Zabiegi te przyczyniają się do większych dochodów, ponieważ dobrze skonfigurowana komórka pozwala na korzystanie z większej ilości płatnych usług.

Źródło: BBC

02 lutego 2009
Zarejestruj się w serwisie
Proponowany login:Email:
Rejestrując się w serwisie, akceptujesz regulamin
Najlepsze gry java ZA DARMO!
Moja Rybka - Prawdziwe akwarium w Twoim telefonie! Moja Rybka to aplikacja, która zabierze Cię w fascynujący świat podwodnych przygód! Opiekuj się swoim stworzonkiem, zdobywaj nowe okazy i stwórz idealny staw!

Odpicuj furę - Co robić by dziewczęta smukłe i godziwie obdarzone przez naturę częściej patrzyły na Ciebie przychylnym wzrokiem? Odstaw kaszlaka na śmietnik (najlepiej po zmroku) i kopsnij się na wózek marzeń. Od dzisiaj tuning to Twoje drugie imię, a pierwsze - LANS! Niech producenci aluminium liżą Ci stopy, a fabryka laminatu stanie pod Twoim domem. Stwórz taką furkę by Colin błagał Cię o kluczyki. Zostań władcą szos, pogromcą zakrętów i postrachem serpentyn! Oprócz tej gry NIC więcej do życia Ci nie potrzeba!

Diamenty - Gdy na lekcjach jak zwykle nuda, gdy w pracy dokucza namolny klient, gdy w domu mama jęczy żeby wynieść wreszcie choinkę... wtedy to właśnie diamenciki uśmiechają się do Ciebie, błyskają wesolutko i szepcą do ucha: "weź nas, pobaw się nami!". To (tylko to i aż to) masz właśnie do roboty w naszej uroczej grze: układać diamenty w jednakowe rzędy lub kolumny i patrzeć jak z wdziękiem znikają wybuchając niczym arabski terrorysta. Po co? Tego właściwie nikt nie wie. Diamenty szepcą między sobą, że podobno po którymś ułożeniu nastąpi nadejście Wielkiego Nieśmiertelnego PraDiamentu Zbawiciela, ale kto by tam wierzył gadaniom jakichś kamieni! Ważne, że jest zabawa, a kiedy zabawa nie ma końca to ja nie mam więcej pytań, wchodzę w to! Ty też możesz w to wejść całkowicie za darmo już teraz! Nie pytaj, po prostu graj!

Twoja Miss - Przygarnij na komórkę swoją własną Miss, a potem towarzysz jej na każdym kroku życia - karm, chodź razem z nią na zakupy, szukaj pracy, graj w minigierki, doskonal umiejętności i wykonuj rozmaite zadania, dzięki którym Twoja Miss będzie lepsza od koleżanek!

Super Detektor - Pobierz ZA DARMO detektor, który odmieni Twoją komórkę i Twoje życie. SuperDetektor to aplikacja dostępna do tej pory tylko agencjom wywiadowczym. Po raz pierwszy w historii udostępniona cywilom. Wyposażymy Cię w: Wykrywacz kłamstw, Alkomat, Miernik Smrodu, Skaner Zjawisk Paranormalnych, Analizator oddechu, Tester MIŁOŚCI, Daktyloskop oraz... SEKS-Test! Aż osiem samodzielnych aplikacji w jednej. I to za darmo! Szaleństwo! Ściągnij SuperDetektor, zdobywaj bezkarnie poufne informacje. Szybko, nim zrobią to Twoi znajomi!!!

Piardofon - Dzięki naszej aplikacji zrobisz znajomym wspaniałe psikusy! Żarty, nie bedą może wyszukane ale za to śmieszne! A o to przecież chodzi! Piardofon wspaniale pierdzi, beka a czasem puści nawet pawia! Może to zrobić z ukrycia! Wystarczy, że ustawisz czas po jakim odtworzy wybrany dźwięk! Wystarczy teraz położyć telefon i czekać na efekty!

StripRentgen - Montują go na lotniskach aby sprawdzić co masz na sobie a teraz Ty możesz go mieć w swoim telefonie! Chcesz zabłysnąć w towarzystwie?! Zrobić zaskakujący żart?! Sprawdź za DARMO Prześwietl swoich znajomych, zobacz co noszą pod ciuszkami. Być może coś ukrywaja? ;) Dodaliśmy nowe super zdjęcia! Może Twoja koleżanka nosi nóż za podwiązką albo pistolet w stringach? A Twój kolega ma tatuaż na pośladku?

Rentgen - Chcesz zabłysnąć w towarzystwie?! Już teraz zmień za DARMO swoją komórkę w Rentgen! Prześwietlaj swoich znajomych! Bedą wprost zszokowani! Dodaliśmy nowe super zdjęcia! Śruby w kolanie, pęknięte kości, czipy w głowie i wiele więcej!